Dźwigopol Łódź - suwnice, żurawie, podnośniki próżniowe, trawersy, zawiesia, podesty hydrauliczne, podnośniki hydrauliczne

12.07.2020.
Start arrow Lekkie suwnice bramowe

 

Lekkie suwnice bramowe 


 

zapytanie on-lineKonstrukcja lekkich suwnic bramowych pozwala na podnoszenie i opuszczanie ładunków, przemieszczanie ładunków wzdłuż belki stanowiącej tor wciągnika, a także – dzięki lekkiej konstrukcji i stosowanych zestawach kołowych – na wykonywanie ruchów dostawczych i pozycjonujących całej wciągarki z podwieszonym ładunkiem. Mobilna konstrukcja sprawia, że lekkie suwnice bramowe mogą pracować w dowolnym punkcie hali, nie są ograniczone do jednego stanowiska. Mogą służyć zarówno jako urządzenia podnoszące, załadowcze jak i transportowe.

 

zapytania ofertowe lekkie suwnice bramoweJeśli jesteście Państwo zainteresowani ofertą na suwnicę- prosimy o wypełnienie elektronicznego formularza zapytania ofertowego na naszej stronie internetowej, lub pobranie formularza faksowego, wypełnienie go i przesłanie faksem do naszego biura. Przedstawiciel firmy Dźwigopol skontaktuje się z Państwem tak szybko, jak będzie to możliwe aby ustalić szczegóły i przedstawić naszą ofertę na interesujące Państwa urządzenie.

 

  


Mechanizm podnoszenia ładunku

 

suwnice bramowe - wciągarki bramoweTrójfazowe wciągniki elektryczne to najwydajniejsze mechanizmy. Mogą pracować w urządzeniach o dużym natężeniu pracy a także przy podnoszeniu ładunków o dużej masie. Mogą występować z silnikami zarówno jednobiegowymi jak i dwubiegowymi.

Jednofazowe wciągniki elektryczne dobrze sprawdzają się w dźwignicach o małym natężeniu pracy i przy transporcie ładunków o masie do 500kg.

Wciągniki ręczne to rozwiązanie stosowane w żurawiach używanych sporadycznie przy podnoszeniu ładunków do 500kg. Jest to rozwiązanie najwolniejsze i stosowane niemal wyłącznie w warsztatach remontowych.


Zasilanie lekkich suwnic bramowych

 

wciągarki elektrczne do suwnicZasilanie karniszowe. Zaletą jest niski koszt, jednak nie zawsze polecamy to rozwiązanie. Przewody podwieszone na wózkach prowadzonych w profilach karniszowych dobrze sprawdzają się w krótkich, lub wysoko podwieszonych mostach suwnicy. Podobnie jak w przypadku sterowania kablowego przed zastosowaniem szynoprzewodów musimy wyłączyć możliwość przypadkowego zerwania kabli nawet w czysto teoretycznych, ale możliwych do wystąpienia okolicznościach.

Zasilanie szynoprzewodami. Jest to nowoczesne rozwiązanie eliminujące problem przewodów wiszących pod suwnicą. Zamiast tradycyjnych kabli stosujemy specjalne profile zawierające wiązki przewodzące, po których poruszają się wózki odbierające zasilanie. Jest to rozwiązanie proste, skuteczne, bezawaryjne i niewiele droższe od tradycyjnego, za to estetyczne i zwiększające bezpieczeństwo. Więcej informacji...


Sterowanie lekkich suwnic bramowych

 

lekka suwnica bramowaSterowanie kablowe to najprostsze rozwiązanie. Doskonale sprawdza się w lekkich suwnicach o małym zasięgu roboczym, które nie przylegają do ciągów komunikacyjnych i zautomatyzowanych ciągów technologicznych. Możliwe jest stosowanie przewodów prostych, spiralnych jak i szyn ze ścieżką przewodzącą. Połączenia kablowe możemy zastosować jednak tylko wtedy, gdy wykluczona jest możliwość ich zerwania czy uszkodzenia przez jakiekolwiek maszyny czy pojazdy pracujące bądź mogące się pojawić w bezpośredniej bliskości suwnicy.

Sterowanie radiowe jest idealnym rozwiązaniem z uwagi na wygodę i bezpieczeństwo. Nie posiada wad połączeń kablowych, nie jest podatne na zakłócenia, za to upraszcza pracę operatora dźwignicy, który nie musi troszczyć się o przewód zasilający i ma zupełną swobodę kołowa suwnica bramowaruchu. To rozwiązanie jest nie do przecenienia, gdy operator dźwigu jednocześnie asekuruje przenoszony ładunek. Sterowniki radiowe zasilane są akumulatorami o bardzo dużej żywotności, w zestawie znajduje się także ładowarka. Więcej informacji… 

 

 

 

 

 

 


 

 

wyślij do nas wiadomość

 

 
Copyright © 2020 Dźwigopol Łódź - żurawie, suwnice, podnośniki próżniowe, wciągarki, elektrowciągi, trawersy, zawiesia, łódź. All rights reserved